Wkrętarka udarowa

Chcesz powiększyć swój komplet elektronarzędzi o wkrętarkę udarową? Zanim zapłacisz za wybrany model, dowiedz się, jakie parametry powinien on mieć.

Wkrętarka udarowa to narzędzie, po które najczęściej sięgają profesjonaliści. Jeżeli jesteś amatorem, to z pewnością posiadasz warsztat, a czas wolny spędzasz na majsterkowaniu. W takim przypadku zakup wkrętarki udarowej może być bardzo dobrym pomysłem.

Na co zwrócić uwagę, zakupując wkrętarkę udarową? Ranking takich urządzeń z pewnością się przyda – w ten sposób poznasz najpopularniejsze produkty, będziesz mógł też szybko porównać ich parametry. Aby jednak wiedzieć, czego szukać, zapoznając się z asortymentem, zwróć uwagę na:

  • Napięcie zasilania – im większa wartość, tym lepiej. Dlaczego? W przypadku akumulatorowych wkrętarek udarowych ten parametr przekłada się m.in. na ich czas pracy po ładowaniu.
    Moment obrotowy – im wyższy, tym lepiej, bo oznacza, że urządzenie jest mocne i będzie mogło być wykorzystane przy pracy z różnymi materiałami.
  • Szybkość ładowania – jeżeli zdecydujesz się na wkrętarkę udarową akumulatorową, musisz pamiętać, że szybkość ładowania akumulatorów jest kluczowa dla tego, kiedy będziesz mógł z niej skorzystać.

Wkrętarka udarowa – z jakim akumulatorem wybrać to urządzenie?

Jeszcze kilka lat temu najbardziej popularne były wkrętarki udarowe z akumulatorami niklowo-kadmowymi. Niestety, takie produkty nie były zbyć praktyczne. Ciężkie, były często nieporęczne, a ich używanie było ograniczone. Z tego też względu producenci rozglądali się za alternatywą. Tą okazały się akumulatory litowo-jonowe. Wkrętarka udarowa z takim akumulatorem jest droższa, ale też lżejsza. Dodatkowym plusem jest fakt, że akumulator można doładować w każdej chwili, nie trzeba czekać aż całkowicie się rozładuje.

Wkrętarka udarowa – obroty i funkcja udaru

Dobra wkrętarka udarowa pozwala na obroty prawo/lewo. Jeżeli chodzi o funkcję udaru, to przydaje się ona przy wierceniu np. w murze. Takie produkty, z oczywistego względu, mają bardzo dużą moc. To zaś wymaga, aby były one odpowiednio zbudowane. Mowa przede wszystkim o elektronicznym hamulcu i bocznej rękojeści. Manewrowanie takim urządzenie jest komfortowe.

Waga wkrętarki udarowej

W przypadku elektronarzędzi liczy się każdy kilogram. Im urządzenie cięższe, tym więcej problemów z jego użytkowaniem. Przed zakupem powinieneś zatem zainteresować się, ile waży model, który zamierzasz zakupić. W przeciwnym razie – mimo doskonałych parametrów nabytej wkrętarki udarowej – jej użytkowanie może ci sprawić sporo kłopotów.

Dodatkowe akcesoria i gwarancja

Renomowani producenci elektronarzędzi najczęściej dbają o to, aby oferowane przez nich produkty były sprzedawane wraz z akcesoriami. W ten sposób mogą zaoszczędzić swoim kłopotów z poszukiwaniem niezbędnego osprzętu. Zwróć zatem uwagę, czy wraz z nabywaną wkrętarką udarową, otrzymasz m.in. walizkę i wiertła.

Mimo że współcześnie produkowane wkrętarki udarowe są niezawodne, to nie powinieneś zlekceważyć kwestii gwarancji. Zanim zakupisz wybrany model, sprawdź, przez jaki okres będziesz mógł zwrócić się do producenta w przypadku problemów z urządzeniem.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *