Wkrętarka do 300 zł

Poszukując idealnej wkrętarki, musisz ustawić pułap cenowy. Poszukujesz wkrętarki do 300 zł? W tej cenie znajdziesz całkiem ciekawe urządzenia. Sprawdź, czym musisz się kierować, dokonując wyboru.

Na rynku jest wiele wkrętarek. Poszczególne modele różnią się nie tylko ceną, lecz także sposobem konstrukcji czy jakością materiałów. Jeżeli na zakup wkrętarki przeznaczyłeś ok. 300 zł, powinieneś zwrócić uwagę na:

  • Zasilanie – wkrętarki do 300 zł to produkty zasilane różnymi metodami. Możesz wybierać wśród produktów zasilanych zarówno za pomocą baterii, jak i akumulatorowo. Nie brakuje też urządzeń zasilanych elektrycznie.
  • Moc – to również istotny parametr, który ma bezpośredni wpływ na szybkość pracy urządzenia. Wkrętarki do 300 zł to najczęściej urządzenia o mocy ok. 500 W.
  • Napięcie – im wyższe, tym lepiej. W tym przedziale cenowym znajdziesz wkrętarki z napięciem do 7,2 V. Sprawdzą się one idealne zarówno przy wykonywaniu drobnych prac w domu, jak i warsztacie majsterkowicza.
  • Moment obrotowy – wartość tego nie powinna być mniejsza niż 5 Nm. Ważne, aby możliwe było dostosowanie momentu obrotowego do wielkości śruby. Niestety, nie wszystkie produkty dostępne na rynku pozwalają na regulację.

Jeżeli zwrócić uwagę na powyższe parametry, powinieneś wybrać dobrą wkrętarkę, która sprawdzi się przy prostych pracach w domu i twoim przydomowym warsztacie.

Wkrętarki do 300 zł – co z wagą takich produktów?

Waga wkrętarki jest w dużej mierze uzależniona od rodzaju zasilania. Jeżeli zdecydujesz się na wkrętarkę zasilaną akumulatorami, powinieneś omijać te z akumulatorami nikolowo-kadmowymi. Dlaczego? Są one najtańsze i najcięższe jednocześnie. Dodatkowym minusem jest  fakt, że występuje efekt pamięci elektrochemicznej.

Jeżeli chcesz używać poręcznej wkrętarki, musisz wybrać taką, która będzie stosunkowo lekka. Korzystając z takiej, będzie ci się pracować komfortowo.

Wkrętarki do 300 zł – jaką kupić?

Przed zakupem wkrętarki powinieneś zapoznać się z opiniami użytkowników poszczególnych modeli. Pamiętaj przy tym, aby uwzględnić, do czego wykorzystują oni zakupiony produkt. Jest istotna różnica między sporadycznym korzystaniem z wkrętarki a korzystaniem z niej kilka razy w tygodniu.

Jakie firmy mają w swojej ofercie wkrętarki do 300 zł? Jest ich stosunkowo wiele, dlatego też masz stosunkowo duży wybór. Za tę cenę zakupisz porządną wkrętarkę firmy Celma czy Skil. Dobrych wkrętarek w tym przydziale cenowym nie brakuje również w ofercie firmy Makita. Kilka produktów proponuje również Bosch.

Co z dodatkowym wyposażeniem?

Wkrętarki do 300 zł najczęściej są sprzedawane wraz z dodatkowym osprzętem. Do takiego należy zaliczyć m.in. zasilacz czy stację ładującą ze schowkiem. Niektórzy producenci oferują swoje produkty w walizkach. Nie jest to przypadek – taki produkt skutecznie chroni wiertarkę przed uszkodzeniami w trakcie jej przenoszenia z miejsca na miejsce. Przy zakupie zwróć uwagę na ten element, jeżeli wiesz, że na co dzień będziesz wkrętarki używał w różnych budynkach, a w związku z tym konieczne będzie jej transportowanie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *