Jaka wkrętarka do 150 zł?

Rozważasz zakup wkrętarki, a twój budżet to 150 zł? Musisz wiedzieć, że za tę cenę zakupisz już przyzwoite urządzenie, które z powodzeniem wykorzystasz przy pracach domowych. Zanim jednak dokonasz zakupu, sprawdź, czym kierować się przy wyborze wkrętarki.

Jaka wkrętarka do 150 zł?

Przed zakupem jakiegokolwiek urządzenia, musisz sprawdzić jego parametry. W przypadku wkrętarek musisz wziąć pod uwagę moc, napięcie, rodzaj zastosowanych akumulatorów i ich pojemność, tryby wiercenia i powierzchnię, z jaką urządzenie sobie poradzi. Jeżeli wybierzesz pierwsze urządzenie, które zauważysz na sklepowej półce, popełnisz kosztowny błąd – może się okazać, że wkrętarka nie będzie spełniać twoich oczekiwań.

Wkrętarka do 150 zł a moc – co musisz wiedzieć?

Moc urządzenia jest jednym z najważniejszych parametrów. Dlaczego? Powodów jest kilka. Po pierwsze wpływa ona na długość pracy bez przegrzania urządzenia. Po drugie tylko wiertarka o dużej mocy będzie w stanie poradzić sobie z wkręceniem wkrętów w twardy materiał.

Wiertarki w przedziale cenowym do 150 zł nie mają dużej mocy, ale z powodzeniem będziesz mógł z warunkach domowych. Jeżeli poszukujesz profesjonalnego sprzętu, konieczne będzie zwiększenie budżetu.

Jaką wkrętarkę do 150 zł wybrać – do czego będziesz ją używać?

Zapoznając się z asortymentem sklepów z narzędziami, powinieneś pamiętać, że poszczególne modele są przeznaczone do różnych prac. Współcześnie możesz zakupić wkrętarki przeznaczone do:

  • Skręcania mebli – to takich prac z powodzeniem wystarczy najprostszy model wkrętarki, bo producenci mebli najczęściej częściowo przygotowują je do złożenia, wiercąc otwory.
  • Majsterkowania – ten wkrętarki – podobnie, jak wkrętarki do skręcania mebli – znajdziesz w przedziale cenowym do 150 zł. Za pomocą takiego urządzenia z powodzeniem złożysz własne meble. Wkrętarki te nie potrzebują do działania dużej mocy.
  • Profesjonalne – takie urządzenia są solidnie wykonane i przeznaczone do bardzo intensywnych prac. Część z dostępnych na rynku produktów jest wyposażona w mechanizm udarowy. Dzięki takiemu możliwe jest wiercenie otworów nawet w murach.

Niestety dysponując budżetem do 150 zł nie kupimy profesjonalnego narzędzia. Pozostają nam wersje amatorskie, czyli tzw. “do domu”.

Wkrętarki do 150 zł to wkrętarki przeznaczone do prostych prac, w tym również do majsterkowania. Urządzenia takie pracują pod napięciem do 10 V.

Wkrętarki do 150 zł – jaki akumulator?

Mimo że wkrętarki do 150 zł to najtańsza grupa urządzeń dostępnych na rynku, musisz wiedzieć, że są one wyposażone w akumulator. Aby nie okazało się, że urządzenie nie spełnia twoich oczekiwań, poznaj najpopularniejsze:

  • Niklowo-kadmowe. Choć takie akumulatory są coraz mniej popularne m.in. z uwagi na wagę, to jednak niektórzy producenci – chcąc obniżyć koszty produkcji – decydują się właśnie na nie.
  • Niklowo-metalowo-wodorowe. W porównaniu do wyżej opisanych są lżejsze, ale szybciej się rozładowują. Jeżeli potrzebujesz wkrętarki do majsterkowania, to urządzenie z takim akumulatorem powinno cię zadowolić.
  • Litowo-jonowe. Zdecydowanie najlepsze akumulatory – są lekkie i wytrzymałe. Jeżeli zależy ci na zakupie dobrej jakości wkrętarki, wybierz urządzenie właśnie z tym akumulatorem.

Wkrętarka do 150 zł – jakiej firmy urządzenie wybrać?

Musisz zdawać sobie sprawę z tego, że najtańsze wkrętarki nie znajdziesz w ofercie renomowanych producentów takich urządzeń. Jeżeli zależy ci na dobrej wkrętarce, to poszukaj wśród produktów firmy Celma lub Power-up.

Oceń publikację
[Głosy: 0 Średnia: 0]

1 komentarz do wpisu “Jaka wkrętarka do 150 zł?”

  1. Bardzo fajny artykuł jak i cała strona. Pomogliscie mi przy wyborze, kupiłem wkrętarkę Celmy 😉

Dodaj komentarz