Jaka wiertarka do 300 zł?

Posiadasz swój kącik z narzędziami? Nie może w nim zabraknąć wiertarki – to urządzenie często przydaje się, aby wykonać drobne prace w domu. Sprawdź, jaką wiertarkę kupić, dysponując kwotą 300 zł.

Jaka wiertarka do 300 zł?

Jaką wiertarkę kupić? Takie pytanie często zadają sobie ci, którzy myślą o nabyciu takiego produktu. Jeżeli należysz do grona osób zamierzających zakupić wiertarkę, musisz wiedzieć, na co zwrócić uwagę. Choć za kwotę 300 zł nie możesz oczekiwać jeszcze urządzenia w pełni profesjonalnego, musisz wiedzieć, że w domowych warunkach taka wiertarka z powodzeniem się sprawdzi.

Na co zwrócić uwagę, wybierając wiertarkę do 300 zł? Przede wszystkim na:

  • Moc – wiertarki do 300 zł najczęściej mają moc od 501 do 700 W. Im większa, tym oczywiście lepiej. Jeżeli zdarzy się okazja, aby zakupić wiertarkę z większą mocą, powinieneś z niej skorzystać.
  • Materiały – jeżeli chodzi o materiały, to widać znaczną różnicę w porównaniu do urządzeń za 150 czy 200 zł – producenci sięgają po lepsze materiały, dzięki czemu urządzenie jest trwałe. Jakie materiały są używane do produkcji wiertarek za 300 zł? Producenci sięgają po łożyska maszynowe, o zniszczenie których bardzo trudno. Dodatkowo możesz liczyć, że urządzenie, które nabędziesz będzie zaprojektowane zgodnie z zasadami ergonomii, będzie też wyposażone w uchwyty pokryte antypoślizgowymi materiałami. Efekt? Korzystanie z urządzenia będzie wygodne.
  • Uchwyty – najtańsze modele wiertarek dostępne w sklepach są wyposażone w uchwyty kluczykowe. Dysponując kwotą 300 zł, z powodzeniem możesz zakupić wiertarkę wyposażoną w uchwyty szybkomocujące. Te są lepsze, stąd powinieneś zwrócić uwagę na rodzaj uchwytów, jaki zastosował producent.
  • Biegi – wiertarki do 300 zł to nie tylko wiertarki jednobiegowe – z powodzeniem znajdziesz również dwubiegowe. Jeżeli zdecydujesz się na urządzenie dwubiegowe, pamiętaj, aby sprawdzić, czy możesz regulować prędkość obrotową.

Wiertarki do 300 zł najczęściej są sprzedawane w walizkach. Posiadanie takiej pozwala w prawidłowy sposób przechowywać urządzenie, zabezpieczając je tym samym przed zniszczeniem. Jeżeli chodzi o dodatkowy osprzęt, to producenci w cenie oferują uchwyt i specjalny pręt.

Wiertarka do 300 zł – opinie

Nabywając wiertarkę za 300 zł, możesz zastanawiać się, czy będzie ona nadawać się do profesjonalnej pracy. Specjaliści nie mają wątpliwości – nie, taki produkt to lepsza wersja zwykłej wiertarki, którą można używać przy drobnych pracach w domu. Aby zakupić profesjonalne urządzenie, będziesz musiał wydać więcej pieniędzy.

Wiertarki do 300 zł zazwyczaj będą jeszcze sprzętem amatorskim. Oprócz tzw. wiertarek marketowych znajdziemy w ich gronie produkty lepszych firm, takich jak Makita, DeWalt, Bosch czy Black&Decker.

Wiertarki do 300 zł – ranking

Zastanawiasz się, jaką wiertarką do 300 zł zakupić? Poniżej przedstawiamy trzy propozycje. Sprawdź, czy któraś z polecanych przez nas wiertarek przypadnie ci do gustu.

  • Bosch GSB 13 RE. W swojej klasie jest to jedno z najbardziej poręcznych urządzeń aktualnie dostępne na rynku. Producent zastosował specjalny system, który gwarantuje precyzyjne nawiercanie. Wydajność nominalna urządzenia to 600 W, a moc wyjściowa 301 W. Wiertarka została wyposażona w bieg w prawo/lewo, co pozwala zarówno wkręcać, jak i wykręcać śruby. Na uwagę zasługuje również rękojeść, dzięki której trzymanie wiertarki nie sprawia większego problemu.
  • Black&Decker KR554CRESK. To wiertarka o pomocy 550 W, która pozwala na wiercenie w betonie, stali (do 13 mm) i drewnie (20 mm). Wyposażona jest w drugą rękojeść, dzięki czemu jej używanie jest łatwiejsze. Do produktu dołączona jest walizka z akcesoriami.
  • DEWALT DWD024. Moc pobierana tego urządzenia wynosi 650 W. Na uwagę zasługuje gumowa rękojeść i niewielka waga wiertarki, dzięki czemu praca z nią nie jest wyzwaniem. Do urządzenia producent dołączył m.in. kluczyk do uchwytu i ogranicznik głębokości.
Oceń publikację
[Głosy: 0 Średnia: 0]

1 komentarz do wpisu “Jaka wiertarka do 300 zł?”

  1. Jeśli chodzi o wiertarki to tylko i wyłącznie Bosch! Sprawdzona firma, najlepsza na rynku. Jeszcze mi się nie zdarzyło, żebym miał jakiś problem z ich sprzętem.

Dodaj komentarz