Jaka wiertarka do 200 zł?

Jednym z podstawowych narzędzi, które przydaje się mieć w przydomowym garażu lub skrzynce z narzędziami, jest wiertarka. Na jej zakup dysponujesz budżetem do 200 zł? Na rynku znajdzie się kilka produktów, które będziesz mógł kupić.

Jaka wiertarka do 200 zł?

Na co zwrócić uwagę, zakupując wiertarkę? Niezależnie od pułapu cenowego, jest kilka parametrów, które musisz uwzględnić. Oto najważniejsze:

  • Moc – wiertarka do 200 zł będzie miała moc nominalną do 950 W. To z powodzeniem wystarczy, aby używać urządzenie w domowych warunkach. Posiadając taką wiertarkę, będziesz mógł wiercić m.in. w drewnie (choć nie może być zbyt twarde), metalu i nawet betonie.
  • Uchwyt – wiertarki do 200 zł najczęściej są wyposażone w uchwyty zębate na kluczyk. Takie rozwiązanie jest bardzo praktyce, bo uchwyt jest precyzyjny. Jeżeli znajdziesz w sklepie wiertarkę z uchwytem szybkomocującym, to dodatkowo będziesz musiał zwrócić uwagę, czy produkt jest precyzyjny. Najlepszym rozwiązaniem będzie test – niestety, nie wszyscy producenci zwracają uwagę na precyzję, łatwo nabyć produkt, który nie będzie spełniał oczekiwań wówczas, gdy jego użycie będzie niezbędne.
  • Osprzęt – każda wiertarka do 200 zł będzie zasilana z sieci. Z tego względu przed zakupem powinieneś sprawdzić, czy wybrane przez ciebie urządzenie ma wystarczająco długi kabel zasilający. W przeciwnym razie używanie zakupionej wiertarki będzie niemożliwe.

Poza kablem zasilającym, uwagę zwróć również na łożysko. Producenci najczęściej stosują łożyska kulkowe lub toczne. Te drugie są zdecydowanie lepsze.

Wiertarka do 200 zł – jak wygląda zestaw startowy?

Wiertarki w przedziale cenowym do 200 zł to urządzenia, które z powodzeniem można wykorzystać w warunkach domowych. Kupując taką, musisz wiedzieć, że zestaw startowy przygotowany przez producenta nie będzie obszerny. Zdecydowana większość oferuje w tej cenie jedynie wiertarkę w walizce, uchwyt i specjalny pręt. Za pomocą tego ostatniego będziesz mógł dokonać pomiaru głębokości wywierconego otworu.

Ranking wiertarek do 200 zł – jaką wiertarkę kupić?

Szeroki wybór wiertarek dostępny w sklepach sprawia, że możesz czuć się zagubiony. Jaką wiertarkę do 200 zł zakupić? Przygotowaliśmy trzy propozycje, które mogą ci się spodobać. Może wybierzesz jedną z poniższych wiertarek?

  • Einhell TH-ID 720. To wiertarka udarowa, zasilana sieciowo. Jeżeli chodzi o typ uchwytu wiertarskiego, to producent zastosował szybkomocujący. Średnica uchwytu wiertarskiego wynosi 13 mm, zaś moc od 701 W.
  • Bosch GSB 1300. Firma Bosch jest dobrze znana większości konsumentów na całym świecie. Prezentowany model wiertarki to wiertarka udarowa, która jest zasilana sieciowo. Wydajność nominalna tego urządzenia wynosi 550 W, a średnica uchwytu wiertarskiego 13 mm.
  • MAKTEC MT814. To również wiertarka udarowa, która jest zasilana sieciowo. Producent zdecydował się zastosować kluczykowy (czyli zębaty) typ uchwytu wiertarskiego. Moc urządzenia wynosi od 701 W. Średnica uchwytu wiertarskiego jest taka, jak ma większość urządzeń w tym przedziale cenowym – 13 mm.
Oceń publikację
[Głosy: 0 Średnia: 0]

Dodaj komentarz