Jaka młotowiertarka do 500 zł?

Jeżeli posiadasz ok. 500 zł na zakup młotowiertarki, to musisz wiedzieć, że za tę kwotę nabędziesz już urządzenie, które będzie przeznaczone dla profesjonalistów. Podpowiadamy, co wybrać.

Jaką młotowiertarkę do 500 zł wybrać?

Aby wybrać korzystnie, pamiętaj, że musisz zwrócić uwagę na parametry. Szczególnie ważne są następujące:

  • Energia udaru – młotowiertarka do 500 zł powinna posiadać już udar energii powyżej 5 J. Urządzenia o niższym udarze energii są dostępne w przedziale cenowym 200–300 zł. Z tego też względu będziesz mógł używać materiałów nawet przy twardych powierzchniach.
  • Zasilanie – tańsze młotowiertarki są zasilane jedynie sieciowe, co wymaga sprawdzenia długości kabla zasilającego. Jeżeli na urządzenie możesz wydać ok. 500 zł, to z powodzeniem możesz zakupić urządzenie wyposażone w akumulatory. Pamiętaj jednak, że zastosowanie takich wymaga trochę innej konstrukcji młotowiertarki.
  • Uchwyty – droższe modele młotowiertarek mają również lepsze uchwyty. Zapoznając się z oferta sklepów, zwrócić uwagę, czy wybrane przez ciebie modele są zaopatrzone w uchwyty SDS-max.
  • Tłumienie drgań – w droższych, zatem przeznaczonych do bardziej skomplikowanych prac, młotowiertarkach znaczenie ma również tłumienie drgań. Dobrze, abyś miał możliwość wypróbować sprzęt, który zamierzasz nabyć. W ten sposób nie popełnisz kosztownego błędu – nie zakupisz urządzenia, które nie sprawdzi się.
  • Dodatkowe wyposażenie – z uwagi na wagę młotowiertarka powinna być przenoszona w specjalnej walizce. Sprawdź, czy producent dodaje taką do produktu. Aby urządzenie działało niezawodnie przez długi czas, będziesz musiał o nie prawidłowo zadbać. Do tego przyda się specjalny smar. Nie zapomnij sprawdzić, czy jego zakup nie sprawi ci trudności.

Ranking – młotowiertarki do 500 zł

Przed wydaniem ok. 500 zł na urządzenie, lepiej dokładnie sprawdzić, co dostanie się w cenie, prawda? Aby ułatwić wam wybór, przygotowaliśmy ranking najlepszych urządzeń w tym przedziale cenowym. Możesz kierować się naszą opinią, możesz również zdecydować się poszukać innych urządzeń w tej cenie. Nasze propozycje to:

  • Młotowiertarka Hitachi DH26PC. Solidne urządzenie, na które warto zwrócić uwagę m.in. ze względu na fakt, że jest ono trójfunkcyjne – pozwala wiercić, wiercić z udarem i podkuwać. Producent zdecydował się zastosować uchwyt SDS-plus, a energia udaru wynosi 5 J. Jeżeli chodzi o wyposażenie, to z młotowiertarką otrzymasz m.in. również walizkę transportową, rękojeść boczną i adapter SDS-plus z uchwytem samozaciskowym.
  • Młotowiertarka Einhell TH-RH 1600. Energia udaru 4 J, typ mocowania SDS-plus i zasilanie elektryczne – to główne plusy prezentowanego urządzenia. Młotowiertarka jest dość ciężka, bo waży ponad 5 kg. Dodatkowym plusem jest fakt, że producent sprzedaje ją wraz z walizką transportową. W niej znajdziesz dodatkową rękojeść i ogranicznik głębokości.
  • Młotowiertarka Skil 1762 AA. Urządzenie posiada energię udaru na poziomie 2,8 J. Producent zdecydował się na zasilanie elektryczne i typ mocowania SDS-plus. Prezentowana młotowiertarka jest dość lekka, bo waży ok. 3 kg, jest też wyposażona w system tłumienia drgań.
Oceń publikację
[Głosy: 1 Średnia: 5]

Dodaj komentarz